NawierzchnieNawierzchnia poliuretanowa

Nawierzchnia poliuretanowa jest nowoczesną nawierzchnią przeznaczoną na boiska wielofunkcyjne, bieżnie lekkoatletyczne oraz korty tenisowe. Występuje w wersji przepuszczalnej jak i nieprzepuszczalnej. Nawierzchnia posiada bardzo dobrą amortyzację oraz elastyczność. Może służyć również do zajęć rekreacyjnych. Dużą zaletą nawierzchni poliuretanowej jest jej bezobsługowość.

Nawierzchnia akrylowa

Nawierzchnie akrylową najczęściej kojarzymy z kortem tenisowym zwanym potocznie „HARD COURT”. Nawierzchnia jak najbardziej może być wykonana na boisku wielofunkcyjnym, torze wrotkarskim i rowerowym. Jednak nawierzchnia akrylowa najbardziej popularna jest na kortach tenisowych, na której to nawierzchni rozgrywane są w przeważającej większości międzynarodowe turnieje tenisowe. Nawierzchnia akrylowa zapewnia dobrą przyczepność oraz dużą dynamikę która jest tak ważna w tenisie. Akryl jest nawierzchnią bezobsługową zapewniającą wysoki komfort gry.

Nawierzchnia z mączki ceglanej

Nawierzchnia z mączki ceglanej jest najczęściej spotykaną nawierzchnią na kortach tenisowych. Na nawierzchni z mączki ceglanej zwanej potocznie ziemną lub mineralną występuje naturalny poślizg oraz amortyzacja, co wiąże się z minimalizacją kontuzji. Nawierzchnia wymaga jednak dużej ilości zabiegów pielęgnacyjnyjno - konserwacyjnych takich jak gracowanie, siatkowanie, podlewanie, uzupełnianie mączki oraz ubytków w nawierzchni oraz coroczną gruntowniejszą renowację wiosenną.

Nawierzchnia z trawy syntetycznej

Nawierzchnia ze sztucznej trawy jest jedną z najpopularniejszych nawierzchni syntetycznych. Występuje kilka rodzajów sztucznej trawy. Trawa syntetyczna przeznaczona do budowy kortów tenisowych i boisk wielofunkcyjnych tzw. niska, która wypełniona jest piaskiem kwarcowym cechuje się bardzo dobry odbiciem piłki i możliwością wykonania poślizgu, który zmniejsza możliwość wystąpienia kontuzji przy nagłych zwrotach. Kolejnym rodzajem sztucznej nawierzchni z trawy jest trawa piłkarska. Sztuczna trawa o wysokości 40-50mm przeznaczona do gry w piłkę nożną występuje w wariantach z podkładem elastycznym lub bez podkładu i wysokości trawy na poziomie 60-65mm. Nawierzchnia z trawy syntetycznej wypełniona jest piaskiem kwarcowym o odpowiedniej frakcji oraz granulatem elastycznym. Opisywane nawierzchnię możemy użytkować praktycznie przez 365 dni w roku. Nowoczesne nawierzchnie z trawy syntetycznej posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające, jakość nawierzchni takie jak np.: ITF, FIFA, FIH. Występuję również sztuczna trawa ogrodowa układana trawnikach i ogrodach która w doskonały sposób zastępuje trawę naturalną, w miejscach trudnych do utrzymania.

Podłogi sportowe

Nowoczesne podłogi sportowej wykonywane na rusztach, które zapewniają odpowiednią elastyczność. Rozróżniamy trzy rodzaje podłogi sportowej. Nawierzchnię drewnianą wykonywaną z paneli wielowarstwowych oraz parkiet lity. Wykładzinę sportową z PCV, linoleum oraz kauczuku oraz nawierzchnię poliuretanową wykonywana na miejscu budowy, jako bez spoinowa.

Nasi partnerzy

  partnerzy