mączka syntetyczna

Mączka syntetyczna

Chcąc zbudować niezawodny kort tenisowy, który zagwarantuje optymalne warunki do gry, warto sięgnąć po materiały takie jak mączka syntetyczna. Dzięki niej, kort łączy właściwości, które oferują korty pokryte naturalną mączką ceglaną z tymi z nawierzchnią syntetyczną. Zapewniają idealną amortyzację oraz doskonałe odbicie piłki. Jeśli są Państwo zainteresowani budową kortu z taką właśnie nawierzchnią – zapraszamy do współpracy!

Dlaczego mączka syntetyczna to dobre rozwiązanie?

Mączka syntetyczna to absolutna nowość na kortach tenisowych, która z roku na rok zyskuje na popularności. Do tej pory, przy budowie obiektu sportowego mieliśmy do wyboru dwie podstawowe opcje: mączka ceglana lub nawierzchnia wykonana z poliuretanu czy akrylu. Syntetyczna mączka jest rozwiązaniem łączącym zalety obu wariantów. Dzięki niej:

- tenisista ma zapewniany komfort gry niezależnie od pogody i pory roku,
- właściciel obiektu jest narażony na niższe koszty utrzymania i pielęgnacji – korty nie wymagają podlewania, renowacji każdej wiosny itp.,
- amortyzacja stawów podczas gry jest wyjątkowo dobra – co redukuje ryzyko wystąpienia urazów w trakcie gry.

Rozwiązanie jest jednocześnie korzystne finansowo, oferując dobry stosunek ceny do jakości. W AKSPORT zamówią Państwo korty pokryte mączką syntetyczną "od A do Z". Przygotujemy zarówno projekt dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb, jak i wszystkie prace budowlane – od podbudówki aż po nawierzchnię.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Nasi partnerzy

  partnerzy